Ünlü Yaşam Koçu - Cemal KONDU

"Koç"luk hizmeti bir yönlendirme programı olup katılımcının iş, özel ve sosyal hayatında denge oluşturarak kendini gerçekleştirmesine, bununla beraber kendisiyle ilgili farkındalığın artmasına, insanlar arası ilişkilerde daha başarılı olmasına, liderlik becerilerinin artmasına, katkıda bulunacaktır.

Koçluk kişinin, kendine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceğine ilişkin daha net plan yapmasına yardımcı olmak, güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek, kendini sorgulayan, çözümlerini üreten, kendi kendini yeniden yapılandıran, sürekli ve sonu gelmez öğrenme yöntemlerinden biridir.

Kişisel yaşam kalitesinin en üst düzeye çıkarıldığı bir süreçtir.

Bu sürecin doğal bir parçası olarak, kişisel değerler ve yaşam vizyonu, hedefler ve yaşam dengesi üzerinde çalışılır.
Koç kişinin düşünme ve harekete geçmesini desteklemek üzere bazı makaleler, yapılacaklar listesi, değerlendirmeler ya da metotlar şeklinde ek kaynaklar verebilir.

Koçluk ilişkisinin sürekliliği kişinin ihtiyaçları ve tercihlerine bağlı olarak değişebilir. Terapi ve danışmanlık geçmişle ilgilenir, koçluk ise gelecekle ilgilenir.

Öncelikli odak nokta kişinin iş ya da özel hayatında belirli hedeflere ulaşmak için stratejiler oluşturmaktır.

Gerçekten ne istediğini keşfetmek ve kendi başarı hayaline yol almak.

Hayattan istediklerini almak konusunda sahip olduğu bireysel nimetlerin farkına varmak.

İlişkilerinin kalitesini artırmak ve üretken ilişkiler kurmak.

Konsantrasyon, etkili dinleme, yorumlarının ve tutumlarının farkına varma gibi kritik becerileri geliştirmek.

İç motivasyonu yaşamak

Tatmin hissiyle yaşarak ilerlemek.

Sahip olduğu ya da istediği iş alanında maksimum başarıya yol almak

Önemli olan kendimizi yakından tanımak ve kendi ilgi alanlarımıza, becerilerimize, seçimlerimize, özelliklerimize, güçlü yanlarımıza ve yaşam amacımıza en uygun olan alanı belirleyip o yoldan ilerleyebilmektir.

En çok sporcular ve müzisyenler hedef belirlemek, potansiyellerini keşfetmek, çabalarını etkin hale getirmek için tarafsız bir uzmana ihtiyaç duyarlar. Hiçbir ciddi sporcu ya da müzisyen başka türlü başarılı olabileceğini aklına bile getirmez. Koçluğun katkısı, vasatı başarılıdan ayıran eşikte kendini gösterir. Ünlü Alman futbolcu Beckenbauer'i başarıdan başarıya taşıyan ve onu dünya futbolunun imparatoru yapan ve futbolu bıraktıktan sonra yaşamında yeni bir sayfa açan ve onu B.Münih'in başkanlığına taşıyan şey bir koçla çalışmayı tercih etmesi olmuştur. Robert Schwan, Beckenbauer'un uzun yıllardan beri koçluğunu sürdürmektedir.

Allen Hamilton danışmanlık firmasının 2004 yılında yaptırdığı bir araştırmaya göre, koçluğa yapılan yatırımların geri dönüşü (ROI) yüzde 689. Fortune 1000 şirketlerinde üst düzey görevlerde bulunan ve koçluk almış 100 yönetici arasında yapılan başka bir araştırma da, koçluk alan yöneticilerin yüzde 73'ünün hedeflerini tamamen gerçekleştirdiklerini, yüzde 57'sinin daha verimli olduklarını, yüzde 22'sinin kar artışı sağladıklarını, yüzde 77'sinin astlarıyla, yüzde 71'inin ise üstleriyle ilişkilerinde olumlu gelişmeler yaşandığını gösteriyor.

Yaşam Koçluğu Programı süreci; ilk olarak bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Sonrasında oraya nasıl varılacağının cevaplarını bireyin kendisine buldurur ve ardından bu cevapların getirdiği sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyonun kaynaklarını yine bireyin ortaya çıkarmasına yardımcı olur.

Ayrıca bu değişimleri gerçekleştirebilecek inanca ulaşabilmesi için müşterinin kaynaklarını ortaya çıkarmasına öncülük ya da liderlik eder. Ek olarak gerekli olan yerlerde müşterinin yapılanma sürecine verilen desteğin eylem adımlarını da sürece taşıyarak kalıcı değişimler gerçekleştirilmesini sağlamak bir diğer önemli basamağı oluşturur. Bu basamakların tümü Yaşam Koçluğu Programı denilen sürecin ana etmenlerini ortaya koyar.

Fizik yasası enerjinin ne yaratılabildiğini ne de yok edilebildiğini söyler. Enerji sadece form değiştirir. Yaşam Koçluğu Programı, enerjinizi daha etkili biçimde kullanmanız konusunda size yol gösterir. Gerçek şu ki, istediğiniz şey sizin tarafınızdan gerçekleştirilmeyi bekliyor. Onu yakalamak için enerjinizin odaklanması gerekiyor.

Yaşam koçu size aynada kendinizi olduğunuz gibi gösteren kişidir. Gerçek tutkularınızı, arzularınızı, yeteneklerinizi, değerlerinizi, önceliklerinizi, kendi önünüze kendinizin koyduğu engelleri görmeye hazır olmalısınız.

Koçluğun diğer disiplinlerden farkı nedir?

Koçluk, psikoterapiden, danışmanlıktan veya mentorluktan farklı bir uzmanlık alanıdır. Koçluk psikoterapiden farklıdır, çünkü Psikoterapi ruhsal hastalıklarla uğraşır. Koçluk ruhsal rahatsızlıkları tedavi etmez. Koçlar kendilerine gelen kişinin bu alanda uzman biri ile çalışması gerektiğini görürlerse kişiyi yönlendirirler. Temel olarak baktığınızda en  önemli farklardan biri, terapi bugünü anlamak için geçmişe bakarken koçluk ulaşılmak istenen hedef için işe  bugünü keşfetmekle başlar ve geleceğe bakar. Geleceğin programlanmasıyla uğraşır.

Ünlü Yaşam Koçu - Cemal KONDU

Cemal KONDU İzmir’de doğdu. Öğrenim hayatını İzmir’ de tamamladı. İşletme fakültesi mezunudur. On dört yıldır davranış bilimleri, kişisel gelişim, insan mühendisliği, trans, meditasyon, kariyer geliştirme, iletişim, duygusal zeka, takım çalışması, girişimcilik, üretken ve yenilikçi zeka, başarı, liderlik, psikodrama ve örgütsel psikoloji alanında birçok özel araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmiştir.


Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği (INLPTA) eğitimleriyle Trainer olmuştur. INLPTA'nın kurucusu ve dünyanın ilk Uzman Eğitmeni Dr. Wyatt WOODSMALL, 16 yıllık asistanı Dharma Z. GAYNES, Avustralya NLP Derneği Kurucusu Debra T. WYLDE ve Avrupa'da Richard BANDLER'ın asistanlığını yapmış, CEMAL KONDU'un NLP eğitmenleridir.


INLPTA (The International NLP Trainers Association)’dan uluslararası sertifikası bulunan uzman NLP Trainer olan Cemal KONDU, 1996 yılından bu yana NLP alanında araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Avrupa’nın bilinen en genç NLP Trainer’larındandır. Kişisel gelişimin doğasını hayatına uygulayan Cemal KONDU, Trainer olmakla yola yeni başlandığının farkında olan bilinçli trainerlardandır. Hayat boyu eğitim, hayat boyu öğrenme felsefesi ile uzmanlık alanını daha yukarılara çıkarmak adına, birçok uluslararası eğitime katılmıştır. Cemal KONDU “ Professional Certified Coach” ünvanına da sahiptir.


Cemal KONDU, NLP, Hipnoz, Reiki, EFT, GTT, Kinesiyoloji, Nefes,  vb… kişisel gelişim çalışmalarının uzmanlar birliği olan (MTI) Mind Training Institude kurumunun eğitimleri ile uluslararası platformda en geniş bilgilere sahip Trainerlar arasına girmiş ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaktadır. Cemal KONDU, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan MTI kurumu ile çalışabilen Türkiye’deki sayılı Trainerlardan biridir.
 

Cemal KONDU eğitim kurumlarına, iş dünyasına, gruplara, bireylere, NLP uzman Trainerı ve danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Çeşitli konularda seminerler vermektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “Anlayarak Çok Hızlı Okuma”, “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “sertifikalı eğitmen yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü-Öğrenci Koçluğu”, “Temel Hafıza Eğitimi”, “Hafıza Teknikleriyle İngilizce”, “Beden Dili”… vb. konularında seminerler vermektedir.  Cemal KONDU, gelişen ve değişen toplumumuzda mentörlüğün ve kişisel gelişimin öneminin gün be gün yaygınlaşmasına öncelik eden isimlerden biri olduğu için son zamanlarda yurt dışında da bazı seminerler için davetler almakta ve yeni seminerler düzenlenmektedir.


Aynı zamanda bir İnsan Kaynakları Uzmanı da olan Cemal KONDU, halen eğitmenliğin yanı sıra yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, kişisel ve profesyonel gelişim danışmanlığı, futbol mentörlüğü, eğitim mentörlüğü ve öğretim mentörlüğü hizmetleri vermektedir. Bunların yanında Genç Öğrenci Dergisi, Genç Gelişim Dergisi, Denklem Dergisi, Süper Beyin Dergisi ve Beyin Gücü Dergisinde editörlük yapmaktadır.


Cemal KONDU, kişisel gelişim ve koçluk çalışmalarının Türkiye’deki herkes tarafından fark edilmesi, merak edilmesi ve faydalanılması adına yaptığı işlerin başında yazarlığı gelmektedir. Yazdığı kitaplarla öğrencilerin, kişilerin, eğitimcilerin, bir çok meslek erbabının ve en önemlisi Türkiye’nin her köşesinden insanın ve hatta yurt dışında yaşayan Türklerin kendilerini keşfetmekte, mesleklerinde daha başarılı olmakta, hayatlarını düzene koymakta yardımcı olmuştur. Ares Kitap’tan çıkan “NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma” ve “NLP ile Coşkulu Yaşam” adlı iki kitabı ve Akis Kitap’tan çıkan “NLP ile Hızlı Okuma” kitabı vardır. Son zamanlarda yayınlanan “Herkes için NLP” kitabı herkesin anlayabileceği, yalın ve açık yazılan az sayıdaki NLP kitabından biri olması nedeniyle çok satılmaktadır.

Cemal KONDU, öğrenim hayatında başarı hedefleyen öğrenci, öğretmen ve veliler için tasarlanan bir kitap seti hazırlamıştır. Sınav 24 adı altında hazırlanan set, bilinçaltı teknikleriyle öğrenmeyi öğretme amacıyla tasarlanmıştır. Sınav 24 serisi; Bilinçaltı Teknikleriyle Kolay Matematik,  Bilinçaltı Teknikleriyle Süper Öğrenme, Bilinçaltı Teknikleriyle Motivasyon-İç Disiplin- Özgüven, Bilinçaltı Teknikleriyle Pratik Test Çözme Teknikleri ve Hızlı Okuma kitaplarından oluşmaktadır. Cemal KONDU, herkes tarafından çok iyi bilinmeyen ve bilimsel veriler ve terimler içeren NLP, Koçluk, Trans çalışmaları açık ve akıcı bir dille, herkesin anlayabileceği şekilde yazmasıyla kişisel gelişim alanındaki yazarlar arasında çok ilgi görmektedir.  İlerleyen günlerde, Cemal KONDU’nun şuan hazırlıkları tamamlanmakta olan daha çok fazla kitabı raflarda yerlerini alacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimi  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimi  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya Yaşam Koçluğu eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Denizli Yaşam Koçluğu eğitimi  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla Yaşam Koçluğu eğitimi 0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


Ankara Yaşam Koçluğu eğitimi +90(312) 419 10 21 - +90(532) 207 68 06   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


 slideshow1


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçları - hayat koçluğu - yaşam koçluğu nedir video - yaşam koçu nasıl olunur - kişisel yaşam koçluğu - kişisel gelişim koçluğu -

Yorumlar